Aktywny Dzień Wiosny

W dniu 21 marca grupa młodzieży klas 7 i 8 na wezwanie Natury i Tradycji stanęła w godzinach rannych z rowerami u boku na parkingu szkolnym. Natura to czas przesilenia wiosennego, a Tradycja to topienie Marzanny. Uczniowie ruszyli z kopyta w szlak liczący ponad 50 km pedałując po uroczych zakątkach Sandomierza, by w odpowiednim momencie dotrzeć na Stadion Miejski, gdzie wzięli udział w spotkaniu reprezentacji szkół sandomierskich, zarówno podstawowych jak i średnich. Następnie w jednej wielkiej grupie dotarli na Bulwar, gdzie nastąpiło tradycyjne "topienie Marzanny".  Marzanna Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyła puchar w kategorii "Najpiękniejszy lot na Wisłą", dzięki umiejętnościom jednego z uczniów. Poszukiwacze wiosny zatoczywszy rowerowe koło zgodnie stwierdzili, że wiosna już jest z nami.