Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

• Odwiedziło nas: 88203496

„Święto Szkoły”

07.03.2017r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu obchodziła swoje święto. Uroczystość jak co roku związana była z rocznicą powstania AK. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa i zespół taneczny „Sędomir” przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Ojczyzna nasza to…”.

Dzieci w piosenkach i wierszach opowiadały, że Polska to: znane postacie królów, poetów, pisarzy, kompozytorów, naukowców; to piękno wokół nas, wspólna mowa, muzyka, obrzędy, tradycje, obyczaje; to walka, krew przelana w obronie wolności, służba, modlitwa, wiara. Polska to także miasto, wieś, rodzina, szkoła, nauka, przyjaciele. Zespół „Sędomir” zatańczył krakowiaka i suitę tańców śląskich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy „Święta Szkoły” zostali poczęstowani symbolicznym tortem. W czasie przedstawienia widzowie byli skupieni, wspólnie z dziećmi śpiewali patriotyczne pieśni, niektórzy nie kryli swojego wzruszenia. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: żołnierze AK, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli, księża, rodzice, nauczyciele, uczniowie.